Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Dorost zakončil sezónu druhým místem.

Sezóna skončila již také pro dorost, mladší žáky i přípravku. Dorostenci v dalekém Vsetíně porazili domácí tým a zajistili si tak účast ve finále soutěže. V něm bohužel podlehli B týmu Gullivers. Pro áčko mladších žáků skončila sezóna turnajem v Tuřanech, béčko si na závěr sezóny zahrálo v Lužicích, kde se prezentovalo kvalitními výkony. Do Valtic se na poslední turnaj vydaly naše týmy přípravky, které si zde zahráli také vzájemné utkání.

DOROST

V neděli 5. 5. 2024 se náš tým dorostenců vydal do dalekého Vsetína na sportovní halu Na Lapači. Florbalová sezóna dosáhla svého vrcholu a dorostenci se tudíž vydali na semifinálový zápas, a to proti týmu Florbal Vsetín. Tento zápas nám měl rozhodnout postup do finále nebo boj o třetí místo.

První třetina utkání začala neuvěřitelným tempem, které stanovilo tempo pro celé utkání. Florbal Vsetín vykročil vpřed, vstřelivši první gól, ale naši dorosti odpověděli brzkou odpovědí vyrovnávající skóre. Avšak, Vsetín nezůstal pozadu a znovu se ujal vedení, zvýšili tak na 2:1. Druhá třetina přinesla nové vzrušení, když náš tým ukázal svou odhodlanost. S cílem vyrovnat skóre předvedli dorosti vynikající herní výkon, který umožnil dvakrát prolomit obranu Vsetína a převzít vedení se skóre 3:2. Nicméně Vsetín
neztratil svou sílu a okamžitě odpověděl, vyrovnal skóre a znovu posunul utkání do vyrovnaného stavu. Třetí třetina byla plná napětí a očekávání. Oba týmy se snažily najít rozhodující způsob, jak se ujmout vedení, a přestože padly další góly, žádný z nich nedokázal definitivně rozhodnout v základní hrací době. Poté přišlo prodloužení, ale ani po dodatečných pěti minutách se skóre nezměnilo. Následovaly tedy nájezdy – nejtěsnější a nejnapínavější okamžiky hry. Naši hráči se postavili na startovní čáru s odhodláním a nasazením. S klidem a precizností ukázali svou sílu, zatímco brankář exceloval v zákrocích. Nakonec,
díky brilantním výkonům, náš tým vyhrál a zajistil si tak postup do finále.

Ve finálovém klání se náš tým utkal s týmem Gullivers B. První třetina začala silným útokem týmu Gullivers B, který se rychle ujal vedení. Avšak naši dorosti ukázali svou odhodlanost a vyrovnali skóre. Nicméně
tým Gullivers B neustále tlačil na pilu a získal další dva góly, předváděl svou sílu a dovednosti. Druhá třetina přinesla vyrovnanější souboj, kdy se náš tým snažil snížit náskok svého soupeře. S vynikající hrou a nezlomnou duchapřítomností se podařilo dorostům získat další gól, avšak Gullivers B okamžitě odpověděli, udržujíc si své vedení. Poslední třetina byla kritická pro oba týmy. Naši hráči museli najít způsob, jak se vrátit do hry, zatímco tým Gullivers B chtěl udržet svou převahu. Avšak, i přes úsilí našeho týmu, se tým Gullivers B opět dostal do vedení, přidal další tři góly a zpečetil tak své vítězství. Náš tým se sice statečně snažil, ale nakonec musel přijmout druhé místo. I když se toto finále nevyvinulo podle našich představ, naši hráči ukázali nesmírnou sílu, odhodlání a vášeň pro tento sport. Přestože se musíme smířit s výsledkem, není pochyb o tom, že naše týmová síla a oddanost nám přinesou další příležitosti pro budoucí úspěchy.

Děkujeme všem fanouškům a převážně rodičům za jejich nekonečnou podporu po celou sezónu. Florbal tímto dnem nekončí, a my se již těšíme na další sezónu plnou vzrušení a možností.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

Mladší žáci A ukončili sezónu v Tuřanech.

V prvním utkání proti Troopers jsme do utkání nevstoupili ideálně. Dostali jsme velmi rychlé góly po našich chybách. Utkání jsme zaslouženě prohráli.

V druhém utkání jsme se postavili oslabenému Hattricku. Zápas byl v naší režii a připsali jsme si zaslouženou výhru.

V posledním utkání nás zaskočili domácí Gepardi. Velké množství neproměněných šancí na naší straně a velmi mizerná hra v obranné třetině hřiště nás stála vítězství.

Děkujeme rodičům za podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Poslední turnaj letošní sezóny mají za sebou mladší žáci B. Turnaj se odehrál za účasti týmů F.A.T.R. Dubňany, Aligators a Gepardi Brno v Lužické sportovní hale.

V prvním zápase proti Dubňanům se rychle dostáváme do vedení a dobrou hrou soupeře takřka k ničemu nepustíme, pokud už se dubňanští dostanou k zakončení, pokryje ho jistý Sam v brance. Naopak nám se daří spoustu šancí využít a po první půlce vedeme 8-0. Ve druhé půlce už přece jen soupeř skóre koriguje, ale i tak jsme na hřišti jednoznačně lepší a jdeme si za výhrou. Nakonec je výhra výrazná, skóre 13-2 vystihuje přesně dění na hřišti.

Do druhého zápasu proti týmu Aligators nastoupíme velmi vlažně a necháme aktivitu na soupeři. Ten toho dokáže využít a odskakuje do vedení 2-0. Naštěstí se nám podaří rychle snížit a ještě do půlky zápasu dokážeme skóre po zlepšené hře otočit v náš prospěch, vedeme 3-2 a ve druhé půlce se nám daří skóre dál navýšit. Nakonec zápas zvládneme a vyhráváme 7-4. Bohužel už v tomto zápase nás trápí zbytečné ztráty míčku a často necháme soupeře v předbrankovém prostoru samotné. Opět musím pochválit oba kluky v brance, každý z nich chytá jednu půlku a drží nás výbornými zákroky ve vedení.

V posledním zápase nás čekají brněnští Gepardi. Zápas se od začátku hraje v dobrém tempu a šance se střídají na obou stranách. Dostaneme se do vedení, bohužel po zbytečné ztrátě míčku soupeř srovnává. Po rychle využité přesilovce si bereme vedení zpět. Asi rozhodující pro vývoj tohoto zápasu je závěr první části. Nejprve se nám podaří vstřelit branku na 3-1, bohužel ji rozhodčí pro hru v brankovišti neuznají a soupeř v samotném závěru pomocí volného úderu srovnává na 2-2. Začátek druhé půlky se bohužel nese v režii soupeře, který dokáže využít své šance po našich velkých chybách v obraně a ani skvěle chytající Adam nedokáže zabránit vedení soupeře 5-2. Kluci se nechtějí vzdát a snižují na rozdíl jednoho gólu, schází minuta a půl do konce a vrhneme všechny zbývající síly do útoku. Bohužel vyhození soupeře propadne až za naši obranu a soupeř z brejku deset vteřin před koncem potvrdí své vítězství šestou brankou. Tento vyrovnaný zápas tak prohráváme.

Sezóna je u konce, je potřeba všem poděkovat za spoustu velmi dobře odehraných zápasů, bojovnost a z toho, co se nepodařilo, si vzít ponaučení, pracovat na trénincích tak, ať je další sezóna minimálně stejně úspěšná jako letošní. Další dík patří rodičům nejen za pomoc s dopravou, ale i za podporu z hlediště, která je pro kluky moc důležitá. Děkujeme a těšíme se na další sezónu.

PŘÍPRAVKA

Přípravka se vydala na poslední turnaj v této sezóně. Vyrazili do Valtic, kde sehráli nejprve utkání proti sobě a potom s FBC Valtice a F.A.T.R. Dubňany. Z turnaje si také odvezli medaile, jako odměnu za celou sezónu. Na posledním turnaji se nám ukázal pokrok po celé sezóně, ale zároveň i to, co je potřeba do příští sezóny zlepšit a zdokonalit.

Tým BLUE

V každém zápase jsme ukázali chuť po výhře a chuť dávat góly. V zápasech jsme vždy začali dominantní hrou a zasypali jsme soupeře spoustou střel a gólů, ale chuť porážky nás stejně několikrát dostihla. Nepřesná střelba a dobré výkony našich soupeřů, kteří se vždy dokázali vymanit z našeho tlaku, nás stáli nejednu výhru.

Tým RED

Tenhle tým se prezentoval velmi dobře a na turnaji nepoznal přemožitele. První zápas se nesl v tréninkovém duchu, a to protože jsme ho sehráli proti našim kamarádům - proti našemu týmu BLUE. Druhý zápas proti F.A.T.R. Dubňany byl velmi vyrovnaný, ale nakonec jsme těsně soupeře porazili. Třetí zápas jsme si už pohlídali s přehledem.

Děkujeme rodičům za jejich podporu v celé sezóně a především hráčům za jejich bojovnost a výkony v průběhu sezóny.