Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Další výhry mužů a dominance dorostenců.

Muži si o víkendu připsali další dvě výhry, když porazili Shooters Beta a po samostatných nájezdech pak také Letovice. Zcela suverénně deklasovali své soupeře dorostenci. Nejprve proti Kyjovu nastříleli 18 branek a zároveň udrželi čisté konto, a následně přestříleli Slovácko v poměru 20:2. Hořkost porážky nepoznalo ani áčko mladších žáků. A dařilo se, s výjimkou jednoho prohraného utkání, také béčku. Další turnaj a cenné zkušenosti mají za sebou týmy přípravky, které si zahrály v Dubňanech.

MUŽI "A"

Muži si po výhrách nad Shooters Beta a Letovicemi připsali do tabulky celkem 5 bodů. V tabulce Jihomoravské ligy jsou nyní na 2. příčce.

První utkání proti Shooters Beta přineslo od úvodu opatrnou hru. První branka přišla ve 12. minutě, když se prosadil junior Tomáš Pochylý. Do přestávky však soupeř dokázal srovnat. Druhou třetinu zcela ovládl Očov díky pěti vstřeleným brankám. Skóre po 30 minutách tak bylo 6:2 pro Hodonín. Závěrečná třetina přinesla na každé straně jen jeden gól a to i přes velkou snahu Shooters Beta, kteří více než 5 minut hráli v 6 hráčích v poli bez brankáře.

ŠSK Očovská Hodonín - SHOOTERS BETA 7:3 (1:1, 5:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. a 30 Koštuřík (Mráz, Vích), 12. Pochylý (Taibl), 16. Příkaský F. (Příkaský P.), 23. Braha (Koštuřík) 24. Rozboril (Mráz), 43. Taibl

Druhé utkání proti Letovicím začalo z obou stran velmi vlažně. Přesto se již ve druhé minutě radovali hráči z Letovic. O vyrovnání se postaral ve 4. minutě Koštuřík a do první přestávky ještě dvakrát Vích. Po první třetině tak mohli být hráči Očova spokojeni. Ovšem ve druhé části se soupeř i díky chybám dostal zpět do hry a otočil stav zápasu ve svůj prospěch na 4:3. Začátek třetí třetiny také lépe vyšel Letovicím a Hodonín tak musel dotahoval dvougólovou ztrátu. Zasloužil se o to kapitán Koštuřík, který dvěma brankami srovnal na 5:5. Při oslabení tři minuty před koncem potrestal soupeř vyloučení, ale půl minuty před koncem vyrovnal povedenou střelou Mráz. V nájezdech se pak ani jeden z trojice Koštuřík, Příkaský F. a Rozboril nemýlili a tak druhý bod putoval do Hodonína.

ŠSK Očovská Hodonín - TJ SOKOL LETOVICE 7:6PN (3:1, 0:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. ,33. , 38. a rozhodující nájezd Koštuřík (Mráz, Rozboril), 10. a 15. Vích (Kolařík, Taibl), 45. Mráz (Příkaský F.)

Komentář trenéra:
První utkání zvládnuté velmi dobře, až na úvodní třetinu. To jsme asi ještě byli někde na cestě. Druhý zápas jsme začali poměrně dobře, ale od druhé třetiny jsme dělali chyby, které soupeř trestal. Po první třetině jsme si zápas měli už pohlídat. Na druhou stranu jsme ukázali sílu, když jsme zápas dokázali otočit. Pochvala za obě situace bez brankáře. V prvním zápase hrál soupeř snad 5-6 minut o hráče navíc a nedostali jsme z toho gól. Ve druhé zápase nám tato situace vyšla, kdy jsme v poslední minutě dokázali vyrovnat.

DOROSTENCI

Dorostenci předvedli svou sílu hned ve dvou utkáních a oba soupeře deklasovali s naprosto dominantními výsledky.

V prvním utkání, které proběhlo proti týmu Kyjova, se Očov předvedl v dechberoucí formě. Hráči s naprostou lehkostí kontrolovali hru od prvního hvizdu a Kyjov nepustili k žádné výraznější akci. Výsledek 18:0 mluví sám za sebe. Jednotlivé góly padaly z různých pozic, což ukazuje na všestrannost týmu, který se dokázal prosadit jak ze standardních situací, tak z rychlých protiútoků.

Po této jasné výhře přišlo další střetnutí, tentokrát proti Slovácku. Ačkoli soupeř dokázal dvakrát skórovat, na celkový průběh utkání to nemělo vliv. Očovští dorostenci si i zde zajistili drtivou převahu a zvítězili 20:2. Kombinace rychlé hry, přesných přihrávek a vysoké technické vyspělosti se ukázala jako klíčová zbraň proti týmu, který zkrátka neměl šanci čelit tak silnému tlaku.

Trenéři Očova byli po zápasech nadmíru spokojeni: „Kluci odvádějí skvělou práci, soustředí se na každý detail a jejich forma roste. Na hřišti předvedli, že se umí držet na vrcholu a nenechat se zaskočit žádnou situací.“ Obě vysoké výhry přidaly Očovu další důležité body do tabulky a upevnily jejich postavení jako jednoho z nejlepších dorosteneckých týmů v regionu. Pokud si tým udrží současnou formu, je více než pravděpodobné, že bude aspirovat na vítězství v soutěži.

Fanoušci Očova mohou být hrdí na své dorostence, kteří předvádějí nejen ofenzivní florbal, ale také precizní týmovou hru, která je dovedla k těmto úctyhodným výsledkům. Na další zápasy se tak budou všichni těšit s velkým očekáváním – jak trenéři, tak i fanoušci doufají, že tato vítězná série bude pokračovat i nadále.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

Mladší žáci A odehráli první domácí turnaj proti Hattricku, Gepardům, a Vsetínu. Ve sportovní hale Teza si připsali 3 výhry.

Hodnocení trenéra: Na našem výkonu je vidět obrovské zlepšení ve hře s míčkem, na které jsme poslední měsíc velmi intenzivně pracovali. Nebojíme se řešit situace 1na1, snažíme se tlačit do nebezpečného prostoru, snažíme se být maximálně nebezpeční. To všechno jsou věci, na kterých jsme opravdu intenzivně minulý měsíc pracovali. Na čem však ještě musíme zapracovat je vyhodnocování situací, kdy už je potřeba přihrávat lépe postaveným spoluhráčům. S dosavadním progresem jsme spokojení, ale musíme i nadále tvrdě pracovat na trénincích.

Děkujeme všem rodičům za vytvoření skvělé domácí atmosféry.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

V sobotu odehrálo naše družstvo mladších žáků B další turnaj v Dubňanech.

Prvním ze tří soupeřů byl tým Slavkova. Do utkání vstoupíme aktivně a dostaneme se do vedení. Soupeř z brejku vyrovná a následně se mu podaří otočit skóre ve svůj prospěch. I my ale přijdeme s rychlou odpovědí a stav srovnáme. Hra se přelévá ze strany na stranu, šance si tvoří obě družstva. Ve druhé půlce se nám podaří dostat do trháku a naše skóre nadále navyšujeme. Nakonec se skóre zastaví na stavu 8-3, zápas byl ale vyrovnanější než jaký je výsledek.

V dalším zápase se potkáme s naším městským rivalem v podobě Florbalu Hodonín. Bohužel soupeře pustíme do rychlého vedení 3-0. Podaří se nám dvěma brankami do zápasu vrátit, soupeř však ještě před půlkou přidá čtvrtý gól. Bohužel ve druhé půlce místo snahy o vyrovnání začneme kupit spoustu chyb, nebráníme důsledně náš prostor před brankářem, stejně tak nejsme důrazní před soupeřovou bránou a soupeř našich nedostatků dokáže využít. Utíká na skóre 9-2 a nám se už podaří pouze mírně kosmeticky upravit snížením na konečných 3-9. Bohužel ve druhé půlce tohoto zápasu se nám opravdu nedařilo vůbec nic, zápas, na který je potřeba co nejrychleji zapomenout.

Bohužel ve stejném rozpoložení nastoupíme i do posledního zápasu proti domácím Dubňanům. Ačkoliv víme, že soupeře nesmíme podcenit a ten nás může ohrozit jen z brejků, jeden takový brejk soupeř dotáhne až ke gólu. Přidáme na tempu a brzo nejen vyrovnáme, ale jdeme i do vedení. Bohužel další chyba a další brejk znamená vyrovnání. Ještě před půlkou opět strhneme vedení na naši stranu a hned na začátku druhé půlky přidáme uklidňující branku. Soupeř zahrozí pouze ojediněle, nám se daří přidat další branky a nakonec bereme vítězství 7-3.

Všechny tři zápasy nám ukázaly, kde nás tlačí bota a na čem bude potřeba zapracovat. Každopádně snaha a bojovnost se cení.

Děkujeme rodičům za hlasitou podporu.

PŘÍPRAVKA

Nedělní dopoledne na Želvě v Dubňanech patřilo turnaji přípravky, kde se představily dva naše týmy: RED a BLUE.

Tým RED
Tým RED se na turnaji utkal s týmy F.A.T.R. Dubňany Škorpioni, Aligators Blue a Black a také s naším týmem BLUE. V prvním zápase jsme čelili domácím Škorpionům. Celý zápas byl v naší režii – podařilo se nám vstřelit spoustu gólů, jak z individuálních akcí, tak po pěkných kombinacích. Obrana podala vynikající výkon a soupeři jsme nedovolili téměř vystřelit, takže jsme si zaslouženě odnesli první výhru. Druhý zápas jsme sehráli proti týmu Aligators Blue. Soupeř nám v prvním poločase pořádně zatopil, zápas byl po celou dobu vyrovnaný – dalo by se říci, že to byl souboj brankářů. Nakonec jsme ale měli více štěstí my, když nás po celý zápas držel vynikající výkon Kuby v bráně. Ve třetím zápase jsme se utkali s naším týmem BLUE. Protože jsme hráče a hráčky rozdělili tak, aby oba týmy byly vyrovnané, i zápas tomu odpovídal. Zpočátku byl tým RED o trochu lepší, ale ve druhé části se naopak předvedl tým BLUE. Výsledkem byla zasloužená remíza.
Ve čtvrtém zápase jsme nastoupili proti týmu Aligators Black. Zápas byl v první části velmi vyrovnaný, ale ke konci jsme našli poslední zbytky sil a připsali si třetí výhru na turnaji.

Tým BLUE
Tým BLUE sehrál své zápasy též proti F.A.T.R. Dubňany Škorpioni, Aligators Blue a Black a také samozřejmě proti našemu týmu RED. První zápas, a to proti Aligators Black, nám vůbec nevyšel. Dostali jsme 2 rychlé góly, které nás psychicky rozložili a už jsme se nedokázali do zápasu vrátit.
Druhý zápas, proti F.A.T.R. Dubňany Škorpioni, už byl o poznání lepší, a to když jsme si dokázali rychle spravit náladu vstřelenými góly. Celkově byl zápas po celou dobu pod naší kontrolou.
Třetí zápas, jak již bylo zmíněno, byl mezi našimi celky velmi vyrovnaný a skončil remízou.
Čtvrtý a poslední zápas, proti Aligators Blue, byl též velmi vyrovnaný, ale díky velkému nasazení a střeleckému štěstíčku se výsledek nakonec přehoupl v náš prospěch a to tím nejtěsnějším možným rozdílem, o 1 gól.

Děkujeme všem rodičům za dovoz hráčů a hráček na turnaj, a také samotným hráčům a hráčkám za jejich výkony na hřišti. Vstřelili jsme spoustu gólů, pro některé to byly dokonce premiérové trefy na turnajích. Turnaj nám ukázal mnoho pozitivních věcí, které jsme dokázali přenést z tréninků do hry, ale také spoustu nedostatků, na kterých musíme dále pracovat.