ŠSK Očov Hodonín

Družstvo A týmu starších žáků prošlo na úvod sezony turnajem bez klopýtnutí

Po juniorech zahájili sezonu i starší žáci. Liga starších žáků propojila kluby ze tří krajů a družstvo A týmu starších žáků vyrazilo bojovat o body na Vysočinu. Zde se střetli nejprve s Třebíčí a poté s otrokovickými Pantery.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci A mají za sebou první turnaj v sezóně, ke kterému museli vyjet do daleké Třebíče. Už minulý týden na trénincích se ukázalo, že nás nebude čekat nic jednoduchého. Velká marodka se projevila i v nominaci a na turnaj jsme odjeli v nedělní ranní hodince oslabeni. Další hráči byli po nemoci, takže jak fyzicky, tak florbalově je čekala výzva v podobě sebe sama.

První zápas s Panthers Otrokovice. Cíl byl jasný, tři body a snažit se využit toho, co jsme od soustředění natrénovali. Povedlo se, i když tempo utkaní bylo vlažné hned z několika důvodů, podařilo se nám zvítězit s pohodlným náskokem.

Druhé utkání s Troopers. Jelikož jsme měli mezi zápasy dlouhou pauzu, mohli jsme si soupeře podrobně rozebrat a zanalyzovat jak v lajnách, tak v týmu. Úvod tomu bohužel výsledkově nenapovídal, prohrávali jsme 1:2, ale herně to bylo velmi pozitivní a všichni hráli téměř na své maximum.

Druhá třetina byla v podobném duchu jako první, jen bez obdržených a vstřelených gólů. Ve třetí třetině kluci ukázali vítězný charakter a vývoj utkání otočili ve prospěch Očova.

Hráči Hodonína si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a zlepšenou hru. Mezi prvním a druhým zápasem byl velký rozdíl. Vyzdvihl bych bránění oslabení i přesilovou hru. Poslední dobou se tyto dvě herní činnosti stávají naši doménou. Na druhou stranu musíme zapracovat na nájezdech a zbytečných vyloučeních, která sráží náš výkon už od Moravian Cupu, kde jsme hráli opravdu pohledný florbal a vybojovali vytoužený bronz.

Děkujeme rodičům za dovoz na turnaj. Uvidíme se v Otrokovicích, kde si chceme vybojovat postup do prvního koše.