Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Junioři přivezli z Křenovic 3 body.

Poloviční úspěšnost juniorů. Tým zvítězil nad domácími Aligators, a podlehl týmu Židenic. O úspěšnosti z hlediska dosaženého skóre nemohou mluvit starší žáci. Jak áčko, tak "B" tým všem svým soupeřům podlehli. Přesto hráči ukázali svou bojovnost a týmového ducha, což věříme, že je příslibem do dalších zápasů.

JUNIOŘI

V neděli zavítala parta juniorů na domácí půdu Aligators do Křenovic.

ŠSK Očovská Hodonín - K1 Florbal Židenice U19 0:2

V prvním zápase na nás čekal tým ze Židenic, pro který to byl první turnaj v této sezóně. Od začátku zápasu a po bezbrankové první třetině bylo zřejmé, že mnoho branek neuvidíme a to z našeho pohledu hlavně díky skvělému výkonu našeho brankáře Miroslava Chlápka, pro kterého to byl premiérový zápas v soutěži juniorů. Pět minut před koncem druhé třetiny se i trochu se štěstím soupeř ujal vedení. I přes naši snahu a závěrečnou hru bez brankáře jsme branku vstřelit nedokázali, naopak do prázdné branky přidali Židenice ještě jeden zásah a o vítězi bylo jasno.

Aligators U19 - ŠSK Očovská Hodonín 1:2
branky: 25. Jan Nový, 31. Patrik Korčák

Poslední zápas neděle dal dohromady naše kluky a domácí Aligators. Do zápasu jakoby vtrhl jiný tým než v prvním zápase. Začali jsme aktivně, byla vidět touha po vítězství a týmový duch. Scénář jako přes kopírák a bezbranková první třetina. Radost z první branky patřila juniorům z Očova pět minut před koncem druhé třetiny, ta ovšem trvala přesně 59 sekund, kdy jsme byli málo důrazní ve středním pásmu a soupeř dokázal reagovat. Ve třetí třetině a to přesně 27 sekund po zahájení jsme šli opět do vedení. Necelých 5 minut před koncem Miroslav Chlápek korunoval svůj skvělý výkon a vychytal trestné střílení. I kvůli nevyužité přesilové hře 5:3 jsme dovolili soupeři odvolat brankáře a bránit těsné vedení, což se nám podařilo.

Je na místě ještě jednou vyzdvihnout výkon brankáře Miroslava Chlápka, který se role náhradníka zhostil na výbornou a hlavně díky němu si odvážíme body. Ale i přes zisk bodů jsme zklamaní, soupeř ze Židenic byl v neděli nad naše síly. Ale pokud budeme k zápasům přistupovat jako k zápasu proti Aligators, budeme daleko úspěšnější.

Všem rodičům děkujeme za dovoz i odvoz hráčů. Za vytvoření domácí atmosféry, hlavně právě proti domácímu týmu, bylo to super.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

V sobotu se starší žáci zúčastnili dalšího turnaje, tentokrát ve Šlapanicích. Přestože se hráči snažili a předvedli bojovný výkon, nepodařilo se jim dosáhnout na vítězství, a to v obou zápasech. Soupeři Panthers Otrokovice a Hornets Brno prokázali svou kvalitu a byli nad naše síly.

První utkání proti Panthers Otrokovice skončilo prohrou 4:12. I přes snahu se nám nedařilo držet krok s rychlou hrou soupeře, který byl výrazně efektivnější v zakončení a převyšoval domácí tým i v obraně. Přesto se hráči Očova nevzdali a podařilo se jim vstřelit čtyři branky, což ukazuje, že v útoku máme velký potenciál.

Ve druhém utkání proti Hornets Brno se nám dařilo lépe, ale i tak zápas skončil porážkou 4:9. Brňané ukázali, proč patří mezi nebezpečné celky, a i když jsme se opět dostali k několika dobrým šancím, nedokázali jsme zastavit nápor soupeře. Hráči se nevzdávali a bojovali až do konce, což se odrazilo v jejich čtyřech vstřelených gólech.

I přes dvě porážky zůstává tým pozitivně naladěn. Oceňujeme nasazení hráčů a vidíme v jejich výkonech potenciál do budoucna. Tygři tak mohou čerpat cenné zkušenosti, které jim pomohou zlepšit se v dalších zápasech.
Děkujeme rodičům za úžasnou podporu.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

V neděli se na Sportovní hale TEZA v Hodoníně uskutečnil florbalový turnaj, který hostili Strži B. Utkali se s týmy T.J. Sokol Břeclav a Florbal Hodonín. Přestože si Strži B neodnesli vítězství, předvedli na hřišti bojovný výkon.

První zápas proti T.J. Sokol Břeclav se nevyvíjel podle představ domácího týmu. Břeclavští hráči od začátku diktovali tempo hry a v první třetině nám nasázeli pět branek. Strži B ale odmítli zůstat bez odpovědi – v druhé třetině se vzchopili, zlepšili hru a po dvou krásných gólech dokázali snížit na rozdíl tří gólů. Druhá třetina skončila 2:1 pro domácí, kteří se konečně dostali na střeleckou vlnu. Poslední třetina přinesla vyrovnaný souboj, kdy každý tým přidal po jedné brance. Zápas tak skončil 7:3 ve prospěch T.J. Sokol Břeclav, ale Strži B předvedli obdivuhodný výkon, hlavně ve druhé části hry.

Ve druhém zápase čekal na Strže B tým Florbal Hodonín. Tento zápas přinesl ještě dramatičtější průběh. Florbal Hodonín začal prudkým náporem a první třetinu ovládl s výsledkem 5:3, i když Strži B stihli dát dva góly a udržet si šanci na dobrý výsledek. Ve druhé třetině padalo ještě více branek. Po vlastním gólu našeho týmu se hra zdála rozhodnutá, ale tým se rychle vzpamatoval a opět vstřelil gól . I přes další čtyři góly Florbalu Hodonín se Strži B nevzdali a třetinu zakončili dalším snížením. Poslední třetina byla napínavá a Strži B do ní vstoupili s novým nasazením, což se odrazilo i na výsledku – vyhráli ji 1:0. Bohužel, celkový výsledek 9:6 pro Florbal Hodonín byl už nepřekonatelný.

I přes výsledky, které tentokrát nebyly v náš prospěch, ukázali Strži B obrovskou snahu a bojovného ducha. Velké poděkování patří také rodičům a fanouškům, kteří přišli podpořit naše hráče a vytvořili skvělou atmosféru na obou zápasech. Všichni hráči si této podpory velmi váží a těší se na další společné utkání!