Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Nová sezóna odstartovala!

První víkend nové sezóny je za námi. Zahrály si týmy juniorů, starších žáků a elévů. Junioři předvedli skvělý výkon, když si v Tuřanech připsali po dvou zápasech plný počet bodů. Atraktivní podívanou byly oba zápasy "A" týmu starších žáků, bohužel však skončily porážkami. Naopak béčko starších žáků bylo stoprocentní a z Valtic přivezlo 6 bodů. Týmy elévů odstartovaly sezónu v Brně, kde předvedli bojovné výkony a někteří hráči si dokonce odbyli svou zápasovou premiéru.

JUNIOŘI

V sobotu začala sezóna pro očovské juniory ve sportovní hale v Tuřanech. Zde je čekaly týmy ze Znojma a z Pohořelic.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním k zisku prvních bodů v sezóně. Jako první se prosadil tým ze Znojma, ale naši kluci rychle odpověděli a srovnali stav. Po ubránění 4minutového oslabení jsme dokázali stav zápasu otočit na naši stranu. Ve druhé třetině jsme dokázali přidat další branku, ale soupeř dokázal reagovat a snížit na rozdíl jediné branky. Podobný scénář byl vidět i ve třetí části do 44. minuty, ve které jsme vstřelili dvě branky během 10 vteřin a zápas rozhodli v náš prospěch.
ŠSK Očov Hodonín - TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:3
branky: 6. Adam Janíček, 7. Samuel Rozboril, 23. Šimon Hanák, 40. Adam Janíček, 44. Tomáš Pochylý, 44. Samuel Rozboril

Druhý zápas proti Pohořelicím měl být podle předpokladů v naší režii, nakonec zápas nabídl dramatický závěr s vítěznou radostí pro naše kluky. Již v šesté minutě jsme otevřeli skóre z přesilové hry, abychom následně po dvou nezvládnutých oslabeních ze tří dali možnost soupeři skóre otočit. Do poslední třetiny jsme šli již s dvoubrankovým vedením, které jsme na začátku dokázali zvýšit o další dvě branky. Soupeři jsme opět nabídli přesilové hry a náskok jsme začali postupně ztrácet. Nakonec jsme zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce.
FbC Panthers Pohořelice - ŠSK Očov Hodonín 6:7
branky: 6. Patrik Korčák, 18. Šimon Hanák, 22. Jan Nový, 27. Samuel Rozboril, 28. Tomáš Pochylý, 32. Filip Ryška, 33. Adam Janíček

I přes zisk plného počtu bodů nám oba zápasy ukázaly, jak je důležité být koncentrovaní po celý průběh zápasu, dodržovat taktické pokyny a v neposlední řadě zůstat disciplinovaní.
Moc děkujeme rodičům za podporu, bylo Vás opravdu slyšet, a hlavně za dovoz a odvoz kluků na zápas, jste skvělí.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Tým Starších žáků A zamířil v neděli na svůj první zápas sezóny do Slavkova, aby se utkal s týmy Zlín Lions U15 a FBC Gepardi Brno.

První utkání proti týmu Zlín Lions U15 začalo pro naše hráče náročně. Zlín Lions U15 ukázali svou sílu hned v první třetině, kdy si vytvořili výrazný náskok. Dva rychlé góly posunuly protihráče do vedení, ale naši hráči se nevzdali a brzy snížili na 2:1. Bohužel soupeř ještě v závěru třetiny přidal další tři góly a první třetina tak skončila 5:1 ve prospěch Zlína. Druhá třetina ovšem patřila našemu týmu. Přestože Zlín začal třetinu opět aktivně, dvě rychlé branky v našem podání snížily rozdíl na 5:3. Zlín poté odpověděl jedním gólem, ale náš tým se dostal do tempa a dalšími třemi brankami otočili vývoj utkání. I přes další snížení Zlína v závěru přidali naši hráči ještě jeden gól a třetinu vyhráli 6:2. Do třetí třetiny vstupovali hráči s nadějí na zvrat, ale Zlín Lions U15 se rychle vzpamatovali a svou hrou znovu převzali kontrolu. Přes snahu našeho týmu se nepodařilo dostat soupeřovu obranu pod tlak, a tak Zlín třikrát skóroval a zpečetil výsledek zápasu na 10:7 ve svůj prospěch.

Ve druhém utkání se náš tým střetl s týmem FBC Gepardi Brno. Zápas byl plný akce a napínavých momentů, kdy naši hráči bojovali až do poslední chvíle, ale nakonec podlehli soupeři. I přesto předvedli mnoho pozitivního a ukázali svůj potenciál do dalších zápasů. První třetina začala slibně pro náš tým, který se rychle ujal vedení díky dvěma rychlým brankám. Soupeř sice snížil, ale my přidali další gól, čímž jsme drželi náskok. Gepardi Brno se však nevzdali a ke konci třetiny znovu skórovali, takže úvodní část skončila těsným výsledkem 3:2 pro náš tým. Druhá třetina přinesla pro nás obtížný úsek. Gepardi Brno vstoupili do této části velmi silně a třemi rychlými góly otočili skóre. Náš tým sice dokázal odpovědět jedním gólem, ale následná série čtyř branek ze strany soupeře znamenala, že druhá třetina skončila 7:1 ve prospěch protihráče. Ve třetí třetině pokračovali Gepardi Brno ve své ofenzivní hře a přidali další čtyři góly, čímž se dostali do výrazného vedení. Naši hráči se však nevzdali a ke konci třetiny dokázali dvěma rychlými brankami snížit na konečný výsledek 6:13.

Děkujeme hráčům za jejich odhodlání a rodičům za podporu z tribun. Příště se naši starší hráči A určitě vrátí ještě silnější!

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Florbalová sezóna v sobotu odstartovala pro naše Starší žáky B více než slibně. Na svůj první turnaj sezóny zamířili do Valtic, kde se utkali s týmy FRC Mikulov a TJ Sokol Lanžhot. Tým předvedl během obou zápasů svou sílu, dominanci a skvělou týmovou souhru.

První soupeřem se nám stal tým FRC Mikulov. Od začátku bylo zřejmé, kdo má na hřišti převahu. Už v první třetině naši hráči ukázali svou útočnou sílu a získali pětigólový náskok, aniž by dali soupeři jedinou příležitost skórovat. Druhá třetina byla ve stejném duchu – další série pěti branek skončila bez odpovědi ze strany Mikulova. Ve třetí třetině protihráčům přidali ještě čtyři branky a celkový výsledek 14:0 tak zpečetil jejich jasné vítězství.

Po drtivém vítězství nad Mikulovem se náš tým postavil týmu TJ Sokol Lanžhot. Zatímco první třetina probíhala v prospěch našich hráčů, kteří se dokázali prosadit čtyřmi góly a udržet čisté konto, druhá třetina přinesla napínavější průběh. Lanžhot se nevzdal a ukázal své kvality, když se skóre ve druhé třetině přelévalo z jedné strany na druhou. První gól vstřelil hráč Lanžhotu, na což ihned dostali z našich řad odpověď. Poté padl další gól ze strany Lanžhotu, který byl opět srovnán, ale poslední slovo ve druhé třetině měl znovu Lanžhot. Skóre druhé třetiny tedy skončilo těsně 3:2 ve prospěch Lanžhotu. Ve třetí třetině se opět povedlo Lanžhotu skórovat jako první, avšak naši hráči nezaváhali a dvěma rychlými góly převrátili vývoj ve svůj prospěch. Tímto výkonem si zajistili vítězství i ve druhém utkání.

Velké poděkování patří celému týmu za skvělý výkon a nasazení během celého turnaje. Zároveň bychom chtěli poděkovat rodičům za jejich podporu a fandění, které je pro tým nesmírně důležité a také za odvoz a dovoz hráčů na turnaj. Těšíme se na další úspěchy!

ELÉVOVÉ

Tým RED

První turnaj letošní sezóny odehrálo družstvo elévů s označením RED v brněnské hale Sportpoint. Pro spoustu hráčů byl tento turnaj prvním v družstvu RED, pro některé i první turnaj ve florbale vůbec. A všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za přístup a bojovnost.

V prvním zápase nás čekalo družstvo brněnských Gepardů. Do zápasu vstoupíme aktivně, máme dobrý pohyb a daří se nám proměnit naše šance. Ve druhé půlce je o něco aktivnější soupeř, zápas je ale celkově velice vyrovnaný.

Ve druhém zápase nás čekají brněnské Židenice Pink. Tento zápas se nám bohužel vůbec nepodařil. Soupeř nás od začátku přehrává a dokáže využít nabídnutých šancí po našich chybách. Necháváme mu spoustu prostoru, žideničtí jsou v koncovce nekompromisní a naše vyložené šance nedokážeme proměnit.

Ve třetím zápase se utkáme s Troopers Black. Začátek zápasu patří soupeři, své šance na rozdíl od nás dokáže proměnit a opět nás trápí špatné rozebrání hráčů před naší brankou. Ve druhé půlce se náš výkon zlepší, obrana je pevnější a podaří se nám vstřelit nějaké branky, pocit ze zápasu je hned lepší.

V posledním zápase nás čeká domácí tým Bulldogs Black. Opět vyrovnaný zápas, chvilku je lepší soupeř, chvilku se víc daří nám. Nám se podaří začátek zápasu, následně je aktivnější soupeř a závěr je opět vyrovnaný.

Co nám tento první turnaj ukázal? Hlavně to, že se nebojíme hrát s míčkem. Nechceme jej jen odpalovat, chceme přejít v soubojích jedna na jedna. Chceme soupeře přehrát florbalem, ne jen míček nahodit a doufat v odraz. Ne vše se nám daří, dělá nám problém rozebrat hráče soupeře na naší půlce, někdy se necháme unést hrou a necháme soupeřovi hráče nepokryté. Každopádně jak bylo napsáno, spousta nových tváří a premiér, výkon bojovný a snaha velká. Uděláme na trénincích vše proto, aby další turnaj byl zase o něco lepší.

Děkujeme rodičům za pomoc s odvozem dětí a podporu při zápasech.

Tým BLUE

Elévové BLUE se poprvé v této sezoně vydali na turnaj do brněnské haly Sportpoint, kde se střetli s týmy Hattrick Brno, Troopers, Židenice a domácími Bulldogs Brno. Turnajová bilance byla 2 prohry a 2 výhry. Turnajem se prolínaly světlé i stinné pasáže, hodně gólů a aktivita na hřišti. V zápasech se ukázalo, na čem je potřeba zapracovat, a co nám jde. Na turnaji se objevili i noví hráči v barvách BLUE, kteří zaslouží pochválit za jejich bojovnost, i když to pro ně nebylo lehké.

Děkujeme hráčům za jejich reprezentaci a rodičům za odvoz dětí a úžasnou atmosféru z hlediště.