Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Úspěšný start. Muži na úvod porazili Kuřim.

Na úvodním turnaji si zahráli muži pouze jeden zápas, a to proti týmu Kuřimi. Připsali si výhru a mohou se tak radovat z úspěšného vstupu do nové sezóny. Dorost prověřil nervy své i svých fanoušků, když obě utkání dovedl do samostatných nájezdů. První zápas dorostenci v samostatných nájezdech ztratili, druhý již ovládli. Perfektní začátek sezóny mají za sebou družstva mladších žáků. Jak áčko, tak i béčko ani jednou nezaváhali a najeli tak hned od začátku na vítěznou vlnu. Přípravka hrála ve Slavkově, kde si někteří naši malí nováčci prožili svou zápasovou premiéru a první vítezství.

MUŽI "A"

Dvě branky nové posily - Vladimíra Jordána zajistily mužům Očova 3 body z úvodního utkání proti Kuřimi. Po jednom gólu přidali Mráz a Rozboril.

Utkání bylo opatrné a lehce nervózní z obou stran od úvodního hvizdu. Na první branku si tak diváci museli počkat až do druhé třetiny, kdy nepřehlednou situaci před brankou vyřešil přesnou střelou Jordán. Ten samý hráč přidal i druhou trefu, když profitoval z dobré práce dvojice Taibl - Vích a zvýšil tak na 2:0. Kuřim však využila nedůrazu před brankou a snížila na 1:2.
Ve třetí třetině vrátil Hodonínu dvougólové vedení Mráz, ale hned za 4 minuty využila Kuřim přesilovku a bylo to opět jen o jednu branku.
Závěrečná hra bez bránkáře Kuřimi nepomohla, když konečnou podobu výsledku dal střelou přes celé hřiště Rozboril.

ŠSK Očovská Hodonín - Florbal Kuřim 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. a 27. Jordán (na obě Vích), 38. Mráz (Koštuřík), 45. Rozboril (Mráz)

Komentář trenéra:
Vstup do ligy výhrou je vždy dobrý. Musím kluky pochválit za dobrou defenzivní činnost, směrem dopředu máme ještě na čem pracovat. Prosadily se oba útoky, což je pro seběvědomí důležité. Teď je potřeba na to navázat na tréninku a připravit se na další zápasy.

DOROSTENCI

V sobotu se náš tým dorostů vydal na sportovní halu do Křenovic, kde čelil dvěma soupeřům – Bulldogs Brno Black a Gullivers B.

V prvním zápase proti Bulldogs Brno předvedli dorostenci skvělý výkon, a utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Zápas začal vyrovnaně, přičemž obě družstva předváděla solidní obranu a soustředěnou hru. První třetina skončila příznivě pro náš tým, který po dobře provedené akci vstřelil jediný gól třetiny a ujal se vedení 0:1. Druhá třetina byla velmi opatrná z obou stran, oba týmy se zaměřily na defenzívu a žádný z nich nedokázal skórovat. Skóre zůstalo nezměněné, a tak týmy odcházely do poslední části za stavu 0:1 pro naše dorosty. V třetí třetině přišlo drama. Náš dorost zabojoval a vsítil další dva góly, ale Bulldogs Brno odpověděli a po závěrečném hvizdu bylo skóre 3:3. Protože se v základní hrací době nerozhodlo, utkání pokračovalo samostatnými nájezdy. V nich prokázali hráči Bulldogs Brno pevnější nervy, čímž si zajistili vítězství v poměru 4:3 po nájezdech.

Po těsné porážce v prvním zápase dorost ukázal svou bojovnost a odhodlání, když ve druhém zápase proti Gullivers B zvítězil po samostatných nájezdech v poměru 2:1. Zápas začal opatrně. Oba týmy se soustředily na důslednou obranu, což vedlo k tomu, že první třetina skončila bez gólu. Obě mužstva se snažila najít skuliny v obraně soupeře, ale gólmani byli na svém místě a nedovolili skórovat. Ve druhé třetině se našim dorostům podařilo prolomit defenzívu Gullivers B a díky rychlému protiútoku vstřelit vedoucí gól. Skóre 1:0 vydrželo až do konce druhé třetiny, což dodalo týmu potřebnou energii do rozhodující fáze utkání. V třetí třetině však Gullivers B ukázali svou sílu a podařilo se jim vyrovnat na 1:1. Nervozita na obou stranách rostla, protože se blížil závěrečný hvizd, a zápas tak směřoval k dalšímu dramatickému rozuzlení v podobě nájezdů.
V samostatných nájezdech prokázali naši hráči pevné nervy, a i díky přesným zakončením se jim podařilo zvítězit. Konečné skóre 2:1 pro Očov přineslo radost fanouškům a cenné body do tabulky.

Děkujeme všem rodičům za podporu týmu a za zajištění dopravy hráčů na turnaj.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

Mladší žáci A jeli na svůj první letošní turnaj do Brna na Lesnou , kde je sportovní hala Tesla.

V prvním zápase se utkali s týmem Florbal Vsetín Black. Zápas pro nás začne smolným vlastním gólem, brzo ale skóre otočíme v náš prospěch. Vsetínu se podaří vyrovnat, ale ještě v první půlce si vytvoříme dvoubrankový náskok, který ve druhé půlce ještě o gól navýšíme. Zápas tak končí naší výhrou 6-3.

V druhém zápase jsme se utkali s K1 florbal Židenice Pink. Od začátku jsme lepším týmem na hřišti a naši převahu vyjádříme třemi brankami. Soupeř sice před koncem první půlky sníží, ve druhé polovině ale přidáme další tři branky a vítězství 6-1 si bez problémů pohlídáme.

V posledním zápase nás čekal nejtěžší soupeř, zatím neporažený tým brněnských Hornets.
Do zápasu vstoupíme dobře a dostaneme se do vedení. Horneti po pěkné akci vyrovnají, ale chvilku po rozehrávce dají moc pěkný gól, bohužel pro ně je to dobře trefená šibenice vlastní branky. Vlastní gól je zbrzdí v aktivitě a my toho dokážeme využít a přidáme třetí branku. Na další snížení reagujeme čtvrtou brankou a první půlku vyhráváme 4-2. Hned po půl minutě druhé půlky špatně rozebereme hráče soupeře a dovolíme mu snížit na 3-4. Soupeř vycítí šanci na zvrat v zápase a začne nás tlačit. Nedaří se nám udržet míček delší dobu pod kontrolou, soupeř si vytváří šance a jednu promění ve vyrovnávací branku. Do konce zápasu schází necelé dvě minuty, když se nám podaří zatáhnout míček na osu hřiště a vystřelit přes obránce, ten ještě míček tečuje a ten skončí v brance Hornetů. Radost je velká, ale stále schází jedna minuta. Horneti se ještě dostanou do tlaku, dokonce zkouší hru v šesti, ale nám se daří výsledek udržet.
Turnaj zakončíme výhrou 5-4.

Nenašli jsme přemožitele ani v jednom zápase. Ale není vše zalité sluncem. V naší hře se objevuje hodně nedostatků, na kterých musíme v sezoně zapracovat. Každopádně start do sezony se povedl. Děkujeme rodičům za podporu a stavební firmě PLUS za poskytnutí dodávky k odvozu hráčů.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

První turnaj v nové sezoně čekal také družstvo mladších žáků B v hale VUT Brno.

Prvním soupeřem, který se našim hráčům postavil do cesty byl Orel Boskovice. Začátek zápasu se nám nepodařilo zachytit, soupeř dvakrát potrestal náš laxní přístup a dostal se velmi lehce do vedení 2-0. Naštěstí druhá branka nás dokonale probrala a začali jsme být aktivní. Rychle snížíme a ještě do přestávky se nám daří vyrovnat. Dokonce máme na florbalce třetí gól a úplný obrat, to se nám ale nakonec podaří až po přestávce. To už jsme lepší než soupeř, jsme silnější na míčku a zápas rozhodujeme dalšími třemi brankami. Nakonec je to výhra 5-2, ale vůbec se nerodila lehce.

Ve druhém zápase nás čeká jediný brněnský soupeř v podobě K1 Florbal Židenice Black. K tomuto zápasu od začátku přistoupíme zodpovědně, rychle se dostaneme do vedení a to se nám daří navyšovat. Sice ne vše je dokonalé, soupeř ale naše chyby v obraně potrestat nedokáže a celkové skóre se zastaví na čísle 7-0 pro nás.

Následuje dvouzápasová pauza a zápas proti poslednímu soupeři FBc Panthers Pohořelice. Bohužel náš přístup už k předzápasovému rozcvičení a plnění zadaného rozboru hry soupeře byl špatný …a stejně špatně vypadá naše hra v první polovině. Na první gól soupeře sice rychle odpovíme vyrovnáním, následuje ale část zápasu, kde jsme ve všem horší, nikdo neplní co má a naše hra připomíná florbal jen velmi vzdáleně. Soupeř toho dokáže využít a pěti góly v řadě si vybuduje luxusní náskok 6-1 po první půlce. V přestávce je potřeba se nejen uklidnit, ale zejména si říct, co chceme hrát ve druhé půlce. Zápas není ztracený, chceme ukázat sílu tygrů. A to se nám daří, rychle dáme dva góly, a ačkoliv ještě jednou soupeř skóruje, pomalu ale jistě ukrajujeme z jeho náskoku. Ve druhé části druhé půlky se poprvé dostáváme do vedení, které následně ještě zvětšíme na dvougólové. Sice přijde snížení, ale vyrovnat soupeři nedovolíme a bereme výhru 9-8. Kdo by to po první půlce čekal. Na soupeřově straně tečou slzy zklamaní, u nás je velká radost.
Každopádně na podobné výpadky si musíme v následujících turnajích dávat velký pozor. Stejně tak bude potřeba plnit to, co si před zápasem řekneme.

První turnaj je za námi, ukázal nám jak pozitivní věci, tak rovněž spoustu nedostatků, na které se v trénincích zaměříme. Děkujeme rodičům jak za pomoc s odvozem dětí a také za hlasitou podporu.

PŘÍPRAVKA

I přípravka má již za sebou 1. turnaj, který se odehrál ve Slavkově u Brna, kde jsme sehráli zápasy proti Florbalu Hodonín, Troopers, dvěma týmům FBC Slavkova a Aligators.

Tým RED

Tým složený z těch zkušenějších, kteří mají již jednu či dvě sezóny za sebou, nepoznal na turnaji přemožitelea. Celkem suverénně si poradil se všemi protivníky, kteří měli týmy složené spíše ze začátečníků. I tak nám turnaj ukázal spoustu nedostatků, na kterých budeme v průběhu sezóny pracovat.

Tým BLUE

Naopak tým BLUE byl složený převážně z úplných začátečníků, a tak odjíždí z turnaje s 1 výhrou a 3 porážkami. Naši nováčci si odváží nezapomenutelné vzpomínky z prvních zápasů a také z první výhry, a už se těší, až přidají další.

Děkujeme všem rodičům za jejich podporu.