Muži přehráli Židenice a ve 3. kole poháru je čeká soupeř z Hodonic

V rámci druhého kola poháru vycestovali muži na zápas do Brna, kde je čekal soupeř ze Židenic, se kterým se budou potkávat v letošní jihomoravské lize. Z téměř rozhodnutého utkání bylo nakonec drama se šťastným koncem pro Očov.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - K1 FLORBAL ŽIDENICE 9:7 (3:3, 3:0, 3:4)

Branky a nahrávky Očov: 5. Koštuřík (Braha), 10. Popovský (Lisý), 20. F. Příkaský (Koláček), 25. Kalus (Popovský), 33. a 38. Koláček (na první Popovský), 47. Kolařík (Koláček), 49. Rozboril (Koláček), 60. Ryška (Šottl)
Vyloučení: 2:4 + Kryštof Koštuřík 4 + TDKU; využití: 3:1
Diváků: 37

Úvodní třetina nezastihla hráče Očova v optimálním rozpoložení. Hodonínští hráči byli ve všech herních činonstech o krok pozadu. Nedůraz v soubojích, nepřesnosti na útočné polovině a špatné obsazování soupeře mělo za následek, že Židenice snadno přišly ke 3 brankám. Naštěstí se Očovu dařilo i přesto držet krok. Stav po úvodní třetině byl nerozhodný 3:3.

Do druhé třetiny nastoupil zcela jiný tým z Hodonína. To, co v první třetině chybělo se naopak stalo předností. Židenice najedou neměli na perfektní hru Očova odpověď. V této části hry se prosadil dvakrát Martin Koláček a jednou Tomáš Kalus. Vše vypadalo hladce, soupeř ze Židenic si za celou třetinu vypracoval jen pár drobných šancí, který pochytal Šottl v bráně.
Třetí třetina však přinesla drama. Nejprve v pokračující přesilovce brněnští snížili na 4:6 a hned v zápětí uviděl spornou červenou kartu Kryštof Koštuřík za seknutí soupeře. Soupeř z Brna dostal přesilovku, kterou využil a snížil na 5:6. Dva rychlé góly z florbalek Kolaříka a Rozborila na chvíli uklidnili očovské hráče. Ovšem další dvě zbytečná vyloučení pomohla soupeři se dostat zpátky do hry a při powerplay dokonce brňané snížili opět na rozdíl jediné branky. Naštěstí v posledních vteřinách rozhodl o výhře střelou do prázdné branky Filip Ryška.

Ve třetím kole poháru čeká hodonínský celek klub TJ Hodonice. Vzhledem k obsazenosti haly v Hodoníně se utkání bude konat ve sportovní hale Valtice v neděli od 18:00.